Ratunek w razie nagłej potrzeby

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegółowe warunki współpracy

Kliknij

Pożyczki pod zastaw mieszkania – ratunek w razie nagłej potrzeby
Czasem zdarza się w życiu sytuacja, w której pojawiają bardzo niespodziewane, pilne wydatki, jak na przykład konieczność szybkiej spłaty pożyczki hipotecznej. Jeżeli nie mamy odłożonych zaskórniaków, może być bardzo ciężko. Pierwsza pomoc, jaka przychodzi do głowy, to rodzina i znajomi, jednak nie zawsze są oni w stanie nam pomóc. Inne rozwiązanie to szybki kredyt w banku lub firmie pożyczkowej. Choć w tym drugim przypadku procedura taka odbywa się szybciej i sprawniej, to jednak podobnie jak w instytucji finansowej, zdolność kredytowa sprawdzana jest w takich bazach jak BIK i BIG. Jeżeli miało się nieciekawą przeszłość, wówczas wzięcie pożyczki nie jest możliwe. Wtedy warto skorzystać z ostatniego, pewnego rozwiązania – jest nim pożyczka pod zastaw mieszkania.

uścisk dłoni

Dla kogo pożyczka pod zastaw?
Oferta tego typu skierowana jest nie tylko do osób będących właścicielami własnego “M”, ale również i posiadaczy innego rodzaju nieruchomości, jak dom, grunt czy działka budowlana. Właściciel może wziąć kredyt pod jej zastaw, co jest wygodnym rozwiązaniem dla obu stron. Wysokość możliwej do udzielenia pożyczki uzależniona jest od wartości nieruchomości, wynosić może od 40-60% jej wartości, zaś czas na jej spłatę różni się w zależności od firmy pożyczkowej, jednak mało która nie pozwala na co najmniej dwanaście miesięcy – w najbardziej popularnych może być to trzydzieści sześć lub czterdzieści osiem. Taka pożyczka pod zastaw mieszkania zawierana jest notarialnie, z przejrzystymi zasadami i warunkami, dzięki czemu nie ma tam żadnych kruczków prawnych. Spłaca się ją w ratach miesięcznych (równych lub malejących), a często dla wygody pożyczkobiorcy najpierw spłaca się samą kwotę pożyczki, a dopiero po niej następuje spłacenie odsetek i kapitału. Co jest dość istotne – firmy pożyczające pod zastaw mieszkania są elastyczne i mają zrozumienie dla różnych sytuacji, jakie mogą wydarzyć się w życiu, więc istnieje opcja przedłużenia pożyczki, przesunięcia terminu płatności raty, itp. bez żadnych konsekwencji. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnego przypadku.

Jak wziąć taką pożyczkę?
Firm udzielające pożyczek tego typu nie są przywiązane do jednego rejonu i działają praktycznie na terenie całej Polski. Oczywiście im bliżej posiadanego mieszkania znajduje się siedziba/przedstawicielstwo firmy, tym szybciej nastąpi wstępna ocena zdolności pożyczkowej oraz załatwienie formalności. Informacje o niezbędnych do przeprowadzenia procedury dokumentach znajdują się na stronie instytucji udzielającej kredytu, a po dostarczeniu wszystkich niezbędnych, decyzja o przyznaniu lub odrzuceniu pożyczki podejmowana jest w kilka godzin. W każdym przypadku pierwszym krokiem jest wypełnienie znajdującego się na stronie internetowej formularza, w którym podaje się podstawowe dane potencjalnego pożyczkobiorcy. Po ich przesłaniu przedstawiciel firmy pożyczkowej powinien skontaktować się z osobą wypełniającą formularz.