Wózki platformowe – sprawdzony wybór w transporcie bliskim

Nowoczesne wózki platformowe to najlepsze rozwiązanie w transporcie bliskim ładunków o mniejszych gabarytach ważących do około 400 kg.

Transport bliski to transport odbywający się na niewielkie odległości, najczęściej w obrębie jednego zakładu pracy. W transporcie bliskim stosuje się różnego rodzaju urządzenia, w tym wózki widłowe, przenośniki, a także praktyczne wózki platformowe.

Co warto wiedzieć o wózkach platformowych?

Wózki platformowe to rodzaj wózków transportowych, które wyposażone są w płaskie platformy. Ze względu na swoją budowę wózki te posiadają uniwersalne zastosowanie, na przykład mogą być stosowane w magazynach, warsztatach, sklepach, zakładach przemysłowych, a nawet w domu do przewozu różnych ładunków.

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju wózki platformowe, które różnią się pomiędzy sobą swoją konstrukcją, a tym samym także parametrami.

Najważniejsze parametry wózków platformowych:

  • rozmiary platformy wózka – mogą posiadać od około 60 x 80 cm do nawet około 80 x 120 cm
  • nośność wózka platformowego – w sprzedaży dostępne są wózki o nośności nawet do 400 kg
  • rączka wózka platformowego – najczęściej montowana przy krótszym boku, ale spotykane są także wózki z rączkami montowanymi przy boku dłuższym, po obu bokach
  • kółka w wózku transportowym – miękkie kółka pompowane stosuje się na nawierzchnie nierówne, natomiast kółka gumowe na powierzchnie gładkie, utwardzone

Aby wózek platformowy mógł posłużyć na długi czas, warto wybrać model wykonany z wysokiej jakości materiałów. Przykładowo, wózki platformowe z KAR STAL są produkowane z grubościennych metalowych rur oraz profili, a także posiadają dodatkowe wzmocnienie platformy. W efekcie minimalizuje to ryzyko wygięcia i pęknięcia elementów.

Gdzie można kupić wysokiej jakości wózki platformowe?

Dzisiaj wózki transportowe o konstrukcji platformowe oferuje wiele firm, które posiadają w swoim asortymencie modele o wszechstronnym zastosowaniu.

Jednym z liderów w ich produkcji jest firma KAR STAL, która posiada w swoim asortymencie różne rodzaje wózków transportowych – wózki platformowe, wózki półkowe, wózki dwukołowe. Firma KAR STAL gwarantuje najwyższą jakość swoich wózków transportowych, dzięki czemu zyskała również wiele pozytywnych opinii. Zamówienia można składać także on-line.

Podsumowując, wózki platformowe to uniwersalny wybór do transportu różnych ładunków – sprawdzą się w każdym zakładzie pracy do transportu bliskiego!