Współpraca

Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegółowe warunki współpracy

Kliknij

Kredyty pod zastaw nieruchomości W życiu każdego człowieka może zdarzyć się taki moment, w którym potrzeba większej gotówki. Może być to sytuacja nagłej choroby, która wymaga kosztownego leczenia lub też inne życiowe nieszczęście, powodujące, że nie wystarcza zaoszczędzonych środków na zaspokojenie palących potrzeb. Co robić w takim przypadku?

Jeśli posiada się mieszkanie, dom, działkę rolną lub grunt budowlany, można skorzystać z ofert firm, które udzielają kredytów pod zastaw nieruchomości. Zasada działania jest prosta – ekspert wycenia wartość danego lokalu/miejsca, a następnie pożyczkodawca ustala, jakiej wysokości pieniądze może zaproponować. W zależności of firmy pożyczkowej, długość okresu na spłatę może wynosić od 3 miesięcy do nawet pięciu lat. Wysokość rat jest ustalana w momencie podpisywania umowy o pożyczkę. Wiele propozycji tego typu posiada opcję przedłużania pożyczki bez podawania przyczyn, gdyby więc znowu przydarzyło się jakieś nieszczęście, spłata zaciągniętej nie będzie aż tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Popularnością cieszy się także kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania. Jak wskazuje to sama nazwa, tego typu pomoc adresowana jest do posiadaczy własnego “M”, a także lokali użytkowych. Tu proces przebiega tak samo, jak w opisanym powyżej przypadku. Najczęściej maksymalna wysokość pożyczki to do 50-60% wartości uśrednionej danej nieruchomości.

uścisk dłoni

Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości Firmy pożyczkowe, które oferują kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania, zyskują sobie popularność między innymi dzięki elastycznemu podejściu do klienta. Większość z nich nie wymaga zaświadczeń o dochodach pożyczkobiorcy, nie jest on także sprawdzany w BIK ani KRD. O ile bank, czy inna duża instytucja, może odmówić przyznania pożyczki tego typu ze względu na złą historię kredytową, o tyle firmy prywatne mogą nie brać tego w ogóle pod uwagę. Udzielane są pożyczki nawet w przypadku zadłużonych hipotek, a także bez ksiąg wieczystych. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej przez pożyczkobiorcę, nie jest on sprawdzany ani w Urzędzie Skarbowym, ani też w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkową zaletą jest możliwość dojazdu przedstawiciela firmy pożyczkowej do nieruchomości w dowolnym miejscu kraju. Nie kosztuje to ani grosza – obojętnie od tego, czy właściciel/właścicielka nieruchomości zdecyduje się na pożyczkę, czy też nie.

Na co można wziąć taką pożyczkę? Pożyczki tego typu można brać na dowolny cel – nie zawsze wymagane jest podanie przyczyny, dla której człowiek decyduje się na skorzystanie z takiej propozycji. Jeśli jednak jest taki wymóg, wówczas można zadeklarować niemal dowolne przeznaczenie – firmy pożyczkowe rozumieją, że w życiu może dojść do trudnych sytuacji i zadeklarowanie, że bierze się pożyczkę np. na spłatę komornika lub windykacji nie powinno stanowić przeszkody w przyznaniu kredytu takiego typu. Wiele osób bierze także pożyczkę tego typu jako pożyczkę konsolidacyjną – pieniądze z niej uzyskane przeznaczają na spłaty kilku innych, posiadanych kredytów i w ten sposób uwalniają się od długów, zmieniając je na ratę w rozsądnej wysokości.

Gdzie wziąć tego typu pożyczkę? Pożyczki pod zastaw mieszkania lub innego rodzaju nieruchomości udzielane są zarówno przez firmy prywatne, jak również i banki. Trzeba jednak zaznaczyć, że te pierwsze są znacznie bardziej elastyczne i mają bardziej przyjazne podejście do klienta niż duże instytucje. Warto zapoznać się z informacjami na temat przyznawanych pożyczek przez kilka banków i firm. Pozwoli to zorientować się, czy kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania będzie lepiej wziąć w banku, czy firmie pożyczkowej.